شناسایی و ثبت ژن‌‌‌‌های شناسایی شده ,

menuordersearch
envigen.ir
پیشرو در خدمات میکروبی و ژنتیکی محیط
(0)
(0)
شناسایی و ثبت ژن‌‌‌‌های شناسایی شده

 

ژن (gène) در ژنتیک مندلی و ژنتیک مولکولی کلاسیک، همچنین در مبحث تکامل و در دوران پساژنگان تعاریف متفاوتی دارد. اما از دیدگاه مولکولی کلاسیک دنباله‌ای از نوکلئوتید است که در برگیرنده اطلاعات لازم جهت تولید مولکول‌‌‌‌‌های RNA یا پروتئین‌‌‌‌‌های لازم برای سلول هستند. هر ژن در بخشی از DNA سلول وجود دارد. یا با تعریفی دیگر ژن بخشی از مولکول دی ان ای است که روی یک رشته از آن قرار دارد.

درون سلول‌ها، طی فرایند رونویسی ژن‌ها به مولکول‌‌‌‌‌های RNA تبدیل می‌شوند که یا به شکل مستقیم در سلول استفاده می‌شوند یا دربرگیرنده اطلاعاتی جهت تولید پروتئین هستند و طی فرایند ترجمه، پروتئین مربوط به آن‌ها ساخته می‌شود.

ژن‌ها تمامی صفات سلول را کنترل می‌کنند و عملکرد سلول‌ها به کمک ژن‌ها و پروتئین‌‌‌‌‌های ساخته شده از روی آن‌ها تعیین می‌شود. این ژن‌ها از پدر و مادر به ارث می‌رسند و ممکن است به مرور در اثر فرایند تقسیم سلولی یا در تعامل سلول با محیط بیرونی دچار تغییر شوند.

 

برای شناسایی و ثبت ژن‌‌‌‌های شناسایی شده در تحقیقات محیطی فرم را پر کرده و در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

دفتر مرکزی :قم -خیابان صفاشهر- کوچه جهاد دانشگاهی- شهید لطفی نیاسر (کوچه شماره 4)- پلاک 83 کد پستی: 93456-37169
پست الکترونیکی : envigen.ir@gmail.com

نماد اعتماد الکترونیکی
جستجو
whatsupinstagrammail

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوز‌‌‌‌های لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌‌‌‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.